Zemětřesení na Haiti

11.03.2010 14:43

Sbor Jednoty bratrské v Turnově pozval na krátkou návštěvu Jocelyn MacGregor, která zažila a přežila lednové zemětřesení na Haiti. O tom, co to znamená prožít katastrofu a její následky, Jocelyn vyprávěla II. ZŠ v Turnově, na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech, na faře Jednoty bratrské v Turnově (tzv. Bouda, ul. 28. října, naproti dívčí škole) v Nové Pace a České Lípě, bylo možné shlédnout desítky autentických fotografií z Port-au-Prince. Besedy byly současně poslední možností připojit se ke sbírce na Haiti, kterou jsme vyhlásili 16. Ledna 2010, a která dosáhla úctyhodné výše 224 533 Kč. Děkujeme za vaši štědrost.

Jocelyn strávila na Haiti dva měsíce jako dobrovolník v misi Apparent Project, který vedou manželé Corrigen a Shelley Clayovi v Port-au-Prince několik let. Jejich prioritním úkolem je vzdělávání osiřelých dětí, dětí ulice, a dětí, kterých se rodiče zřekli, aby je nemuseli živit. Organizují práci pro mladé lidi a svobodné matky v dílnách, kde si výrobou tradičních haitských ozdob a šperků vydělávají na živobytí. 

Manželé Clayovi a Jocelyn MacGregor s námi spolupracovali na humanitárních akcích v ČR a na Slovensku, mají naši důvěru, proto jsme se rozhodli podpořit jejich činnost na Haiti a seznámit s ní i veřejnost.

Kompletní informace o sbírce včetně fotografiíí najdete v sekci Podporujeme.

—————

Zpět